Nejčastější dotazy

 


Omlouváme se, ale vzhledem k množství dotazů, jak z internetu, 
ale i telefonických, uvádíme zatím jen některé, ale Vaše dotazy jsme se snažili roztřídit do kategorii tak, aby jste rychleji našli to co hledáte.
Přesto se neváhejte zeptat, pokud čemukoliv nerozumíte.
Napište nám Váš dotaz nebo volejte 777 778 256.
Děkujeme za pochopení.

Kategorie dotazů

a) základní funkce
b) osvětlení
c) žaluzie a rolety
d) topení
e) zabezpečení
f) ovládání
g) ceny
h) web

a) Základní funkce

a1. Které spotřebiče lze pomocí radiofrekvenčního systému Xcomfortu ovládat?¨
Prakticky všechny, které máte připojeny na Vaši elektrorozvodnou síť jako jsou žárovky, zářivky, spotřebiče v zásuvkách (kávovar, televize, ventilátory).
a2. Lze tyto činnosti automatizovat?
Veškerá ovládání jednotlivých spotřebičů lze vzájemně kombinovat a naprogramovat tak, aby byly vykonávány najednou nebo stisknutím jednoho tlačítka nebo ovladače.
Například stisknutím jednoho tlačítka zhasnete všechna světla v domě, na předem nastavený čas si rozsvítíte venkovní osvětlení před domem popř. mohou být spuštěny všechny žaluzie a to na všech oknech domu nebo jen některého pokoje.
a3. Co lze ještě automatizovat?
Prakticky všechny běžně prováděné činnosti, od automatického odvětrávání prostoru např. opuštění koupelny nebo toalety, nebo v závislosti na časovém nastavení můžete např. spustit kávovar nebo topinkovač.
a4. Zapomínám vypínat světla lze toto automatizovat?
Radiofrekvenční systém Xcomfort má funkci "centrální vypínač", s jehož pomocí si můžete být jisti, že i při opomenutí budou všechny Vaše elektrické spotřebiče vždy bezpečně pod kontrolou.
a5. Z důvodu optimalizace pracoviště potřebujeme často měnit dílčí rozdělení prostorů firmy, jaké jsou možnosti systému Xcomfort?
Bezdrátové radiofrekvenční vypínače umožňují velkou variabilitu jejich aplikace. Můžete je umístit zcela podle libosti podle Vašich přání a potřeb. Prakticky bez jakékoliv rekonstrukce tak svoji firmu upravíte do optimální podoby. Vypínače lze umístit kamkoliv, např. i na skleněnou stěnu.
a6. Rád bych do svého penzionu použil Váš systém do restaurace a salonku. A v příštím roce systém rozšířil, nebudou nějaké problémy?
Nebudou! Systém lze instalovat dle Vašich představ a finančních možností. Systém má možnost rozšiřování a jednotlivé komponenty jsou navzájem slučitelné. 

b) Osvětlení

b1. Rád bych rozdělil obývací pokoj na několik světelných obvodů, ale nedávno jsme malovali a do dalších úklidů nemám chuť, je nějaké řešení?
Systém Xcomfort využívá stávající elektroinstalace, to znamená, že můžete rozdělit ovládání světel do několika okruhů i bez bourání a úklidu. Ovládané spínače lze instalovat do rozvodné krabičky a ovládací vypínač si umístíte na Vámi vybrané místo.

c) Žaluzie a rolety

c1. Lze po pomocí radiofrekvenčního systému Xcomfort ovládat také motory např.žaluzií?
Samozřejmě lze ovládat i motory žaluzií, předokenních rolet, ale také např. motor vrat Vaší garáže.
c2. Lze tyto činnosti automatizovat?
Veškerá ovládání jednotlivých spotřebičů lze vzájemně kombinovat a naprogramovat tak, aby byly vykonávány najednou nebo stisknutím jednoho tlačítka nebo ovladače.
Například stisknutím jednoho tlačítka svinete předokenní rolety a zároveň mohou být spuštěny všechny žaluzie a to na všech oknech domu nebo jen obývacího pokoje.

d) Topení

d1. Na chalupu jezdíme jen občas, lze zařídit abychom zapnuli topení dříve než na naší chalupu přijedeme?
Pomocí modulu TELEKONTROL v radiofrekvenčním systému Xcomfort lze kontrolovat nebo zadávat příkazy i přímo z Vašeho mobilního telefonu. Můžete tak například zapnout topení na Vaší chalupě nebo sauny ve Vašem domě ještě cestou.

e) Zabezpečení

e1. Nejsem často doma, lze radiofrekvenčního systému Xcomfort nějak využít k ochraně domu?
Součásti komplexu ochrany Vašeho domu je funkce "simulace přítomnosti", kdy systém v nepravidelných intervalech může zapínat a vypínat světla v domě, a díky tomu efektivně odradit potencionální zloděje.
e2. Občasná bouřka a déšť nám způsobí problémy, jak mi systém pomůže?
Počasí je nevyzpytatelné. Se systémem Xcomfort budete na všechny rozmary připraveni. Senzory a čidla systému, které nepřetržitě monitorují teplotu, sílu větru, světelné parametry - zajistí ochranu oken, markýz a žaluzií a okamžitě reagují na změnu povětrnostních podmínek. 

f) Ovládání

f1. Mohu mít kontrolu i v době své nepřítomnosti?
Pomocí modulu v radiofrekvenčním systému Xcomfort lze kontrolovat nebo zadávat příkazy přímo z Vašeho mobilního telefonu. Můžete tak například zapnout topení nebo sauny ještě cestou domů, nebo naopak využít funkce "centrálního vypínače" a ubezpečit se, že Vaše dítě nezapomnělo zhasnout světlo nebo vypnout některý spotřebič. 
f2. Už špatně chodím jak mi Váš systém může pomoci?
Radiofrekvenční systém Xcomfort ocení také osoby se sníženou pohyblivostí. Radiofrekvenčním ovladačem lze ovládat kromě osvětlení také intenzitu topení, žaluzie při prudkém slunci, otevřít okno apod. a ovladač můžete použít nejen pro ovládání systému Xcomfort, ale také na Váš TV nebo video.

g) Ceny

g1. Nová technologie, moderní komponenty a co cena?
Nahlédněte do naší nabídky a přesvědčíte se, že cena Vás mile překvapí :)

h) Web

Všechny dotazy posílejte mě...

Nenašli jste co jste hledali? napište nám Váš dotaz